Upojne noce z Khadi Swati

Mamy już kwiecień- plecień, a ja jeszcze marca-garnca nie ogarnęłam 🙂
Wzięłam udział w akcji olejowania. W sumie to taką akcję mam nieustannie od grudnia, ale tym razem było oficjalnie 😉
Marcowe upojne noce spędziłam z olejkiem Khadi produkowanym przez Swati.
Zrobiło się jedno wielkie zamieszanie, bo niby Khadi Swati to nie oryginalne Khadi Khadi. A wszystko to prawdopodobnie wielka ściema, a nikt tego nie raczył wytłumaczyć. Olejek kupiłam w okolicznym sklepie zielarskim, dopiero w domu zczaiłam się, że coś jest nie tak. Zapłaciłam około 40 złotych, ale pomyślałam, że może dlatego, że w “moim” sklepiku zawsze jest taniej. Siadłam przed kompem i zaczęłam wnikać. Kobity na blogach pisały, że to podróbka. Ale jak to? Kupiłam w sklepie, nie na Alledrogo czy byle jakim bazarze. To nie może być podróbka! I nie jest. Khadi Swati to oryginał, po prostu produkowany przez inną firmę – to tak w skrócie. Jeśli ktoś jest ciekawy korzeni moich ustaleń i ma ochotę wnikać w temat – może sprawdzić tu oraz tu .
Wyjaśniłam co i jak, bo sama szukałam info i nie było łatwo, dlatego postanowiłam rozwiać wątpliwości 😉 Nie jestem świnią, może komuś to się przyda.
Wracając do tematu mój olejek to Khadi z firmy Swati herbal vitalizing hair oil czyli olejek stymulujący wzrost włosów. Butelka ma 210 mililitrów. Flaszka z porządnego plastiku. W momencie zakupu była owinięta zgrzaną, grubą folią. Wygodna w użytku, zatrzaskowa.
Przez miesiąc olejowania zużyłam niemal całą butelkę. Stosowałam co drugą noc, czasami częściej. Olejowałam na sucho. Wlewałam troszkę więcej niż połowę “kieliszka” czyli jakieś 12-15 ml. Wcierałam w skórę głowy oraz namaszczałam całość wicherków. Wydajność olejku oceniam na normalną, przeciętną, jeden chuj.
Olejek ma w składzie to co widać- indyjskie badziewie z suchego pola co rzadko widzi deszcz, ale mimo to ma świetne właściwości.
Shikakai – wzmacnia cebulki włosów i mobilizuje nasze kudły do wzrostu.
Mulethi – lukrecja -odżywia jak nalewka babci, nawilża jak lubrykant z pornoli,  wybija bakterie i nie dopuszcza do łupieżu.
 Amla- nabłyszcza, wzmacnia, dobrze wpływa na skórę, usuwa łupież, przyśpiesza wzrost, zapobiega przedwczesnemu siwieniu i wypadaniu.
 Cyperus Rotundus (Nagarmotha) –Stymuluje pracę gruczołów łojowych blisko korzeni włosów.  
 Olej sezamowy- uelastycznia i wygładza kruche, przesuszone końcówki włosów i nie pozwala na łamliwości ich kości (czy włosy mają kości? ) hehe no kłaki się nie łamią 😉
Bhringraj odżywia łeb. Zapobiega wypadaniu, łysieniu i siwieniu włosów oraz rozdwajaniu się końcówek. Do tego włosy są mięciutkie jak puszek i lepiej się układają.
  Jatamansi- wzmacnia  włosy i przyspiesza regenerację.
 Neem oil –  odżywia, wzmacnia jak stejki, oczyszcza jak perfekcyjna pani domu .Wzmacnia i regeneruje cienkie jak barszcz i słabe jak pipa włosy.
Tak to to działa według producenta. Według mnie też. Nie mam łupieżu, nie wyłysiałam, nie posiwiałam, gruczoły mi pracują, a moja skóra jest jak pupka niemowlaka. A tak konkretniej to olejek mi nie zaszkodził, włosy faktycznie są coraz lepsze, ale na to składa się cała moja pielęgnacja, a olejek to tylko jeden z jej elementów. Nie potrafię jednocześnie stwierdzić, czy wszystkie pozytywne zmiany to zasługa olejku. Za dużo wszelkiego gówna pcham na łeb, żeby jednoznacznie powiedzieć- tak ten olejek jest zajebisty. Jednego jestem pewna- działa dobrze na włosy. Na pewno nie szkodzi. Na pewno moje włosy zrobiły się przyjemniejsze w dotyku po nim. Prawdopodobnie wpłynął też na porost moich kłączy, ale tak jak wspomniałam ciężko mi jednoznacznie powiedzieć, że to tylko jego wina 😉
Tutaj na fociszczu macie namiary na producenta i takie tam.
Olejek pachnie ładnie- lekko mentolowo, ziołowo, delikatnie. Konsystencja jest taka jak trza- oleista, no bo jaka niby ma być skoro to olejek?
Gwoli podsumowania- olejek wpływa pozytywnie na włosy, nie śmierdzi jak tygodniowe skarpetki, jest przyjemny w użytkowaniu. A wersja Swati- to nie podróbka ;). Możliwe, że do niego wrócę. Tymczasem kwietniowe noce spędzam ze śmierdziuchem- Amlą 😀